Aktualizacja 1.3 dla aplikacji Kontaktowy Imiennik

Lista przypomnień
Lista przypomnień

Dostaliśmy wiele zgłoszeń od użytkowników iOS 6, iż aplikacja Kontakowy Imiennik nie działa prawidłowo na ich urządzeniach. Niektórzy pisali maile, a niektórzy korzystali z wbudowanego UserVoice (wersja online pod adresem: https://imiennik.uservoice.com/).logo-imiennik

Okazało się, że pomimo wciskania 'Skanuj kontakty’ nie się nie działo. Apple zmieniło sposób dostępu do kontaktów w wersji iOS 6 i po prostu na nowych urządzeniach przycisk przestał działać.

Poprawka nie była trudna i już od 14 lutego nowa zaktualizowana wersja naszej aplikacji dostępna jest w AppStore.

Ponadto dodaliśmy do zakładki 'Kontakty’ nowy przycisk 'Powiadomienia’. Prowadzi on do listy, na której możemy zarządzać stworzonymi przez aplikację powiadomieniami (głównie chodzi o usunięcie przypadkowo zdublowanych przypomnień). Powiadomienia tworzone nadal są poprzez wybranie kontaktu, następnie przycisk 'Utwórz powiadomienie’.

Nowością jest, iż od teraz możemy wybrać, czy aplikacja utworzy 'przypomnienie’ – czyli poinformuje o imieninach na górnym pasku, czy też doda 'zdarzenie’ do naszego kalendarza (wymaga dostępu do kalendarza, zapytanie o dostęp pojawi się przy pierwszym tworzeniu zdarzenia).

Wybór pomiędzy 'przypomnieniem’ i 'zdarzeniem’ dokonuje użytkownik za każdym razem gdy wybierze, iż chce być powiadomionym o imieninach wybranej osoby.

Zaletą przypomnień jest to, że są one zarządzane wprost z aplikacji. Aplikacja nie doda wiele razy przypomnienia dla tej samej osoby tego samego dnia oraz możemy łatwo zarządzać wszystkimi przypomnieniami. Jeśli chodzi zaś o 'zdarzenia’ dodane do

kalendarza to raz dodane takie zdarzenie może usunąć dopiero sam użytkownik. Z poziomu aplikacji nie mamy do niego już dostępu.

Leave a Reply